Výrobný program

Výrobný program závodu BROTHER INDUSTRIES (SLOVAKIA) v Krupine tvorí repasácia a výroba nových tonerových kaziet v pomere 93% k 7% ktoré sú určené pre farebné a čiernobiele laserové tlačiarne našej značky Brother. Nové kazety vyrábame v malom množstve a hlavne z dôvodu zachovania si zručnosti operátorov.

Prioritou je repasácia už použitých tonerových kaziet. Proces sa začína na triediacej linke, kde je potrebné tonerovú kazetu dôkladne skontrolovať. Touto linkou ročne prejde viac ako 1,7 milióna kaziet. Kazeta musí prejsť cez databázu a potom vizuálnou kontrolou. Potom kazeta putuje do výroby, kde prejde celým výrobným procesom, v ktorom sa vymieňajú a čistia jednotlivé súčiastky a pokiaľ je to nutné, pracovníci vykonajú opravy. Nakoniec sa kazeta naplní novou náplňou. Pokiaľ je kazeta poškodená a nedá sa repasovať, vyrobia z nej granulát, z ktorého sa neskôr vyrobí nová kazeta v dcérskej spoločnosti vo Veľkej Británii.

V závode BROTHER INDUSTRIES (SLOVAKIA) je 9 výrobných liniek, na ktorých dokážeme spracovať 49 rôznych modelov tonerových kaziet.

Efektivita je pre nás dôležitá a preto sa snažíme neustále zlepšovať procesy a vyrábať bez plytvania a prestojov . Prestoje a plytvanie navyšuje náklady výrobku alebo služby bez toho, aby zvyšovalo ich hodnotu. Vďaka vyspelým technológiám dnes dokážeme spracovať všetky tonerové kazety, ktoré sú ku nám dostanú na spracovanie. A čo je dôležité – dokážeme ich spracovať bez tvorby ďalšieho odpadu.

vyroba_IMG_3528
vyroba__DSC0033
vyroba_IMG_3548